Алка (син.Валерія)

    Сорт пізньолітнього терміну дозрівання польської селекції, отриманий від вільного запилення сорту Примула.
    Дерево  середньоросле, формує округлу середньозагущену крону, високоврожайне, швидкоплідне. Зимостійкість для центральної частини України відмінна. Підмерзання за роки досліджень не спостерігалося.  Посухостійкість добра. Стійкість до грибних хвороб висока.
    Цвіте в середні терміни. В пору плодоношення на підщепі 54-118  вступає на 3-й рік після садіння в сад. Урожайність висока. На дереві яблука тримаються не міцно.
    Плоди  середнього розміру і великі, масою (150-200 г), кулястої форми, не одномірні; чашечка напіввідкрита, плодоніжка середньої довжини та товщини. Шкірочка гладенька, червоно-кармінова, вкрита густим фіолетово-сизим пруіновим нальотом, який легко стирається, дуже красива. М'якуш білувато-зеленкуватий, ароматний, ніжний, середньої щільності, середньозернистий, середньосоковитий, солодкий, з легкою кислинкою та пікантною гірчинкою, терпкуватий. Дегустаційна оцінка - 4,5 бали.
    Знімальна стиглість плодів настає на початку серпня, плоди дозрівають неодночасно, тому збір врожаю проводять у 2-3 прийоми. У холодильнику зберігаються 2-3 місяці. Придатний для споживання у свіжому вигляді та різних видів технічної переробки.
    Примітка:  запізнення зі збором призводить до осипання плодів.