Алкмене

 Осінній сорт німецької селекції, отриманий за схрещування сортів Олденбург і Ренет Оранжевий Кокса.

Дерево швидко росте в молодому віці, в період росту та плодоношення воно середньоросле з компактною кулястою середньозагущеною кроною, котру утворюють міцні гілки. Зимо-та морозостійкість вищі за середню, сприйнятливість до борошнистої роси та парші незначна, до плодової гнилі-середня.

Квітує в середні терміни, дружньо, але нетривало.  Кращі запилювачі: Джеймс Грів, Антонівка звичайна, Імрус. В плодоношення дерева вступають дуже рано: на середньорослій підщепі-у трирічному віці. Плодоносять щедро.

Плоди середніх розмірів (135-150г), одномірні, пласко-округло-конічні, світло-жовті, з оранжево-червоним розмитим рум’янцем на більшій частині поверхні, на фоні якого дуже помітні темно-червоні смуги та штрихи. М’якуш світло-кремовий, щільний,  дрібнозернистий, соковитий, насиченого кислувато-солодкого смаку. Шкірочка  щільна, середньої товщини, суха.

Знімальна зрілість плодів настає у першій декаді вересня, достигання неодночасне. Зволікання із збиранням призводить до їх обсипання та поганої лежкості яблук. Транспортабельність висока. В холодильнику зберігаються 3,0-3,5 місяців.

Достоїнства сорту: висока скороплідність, щедра врожайність, універсальність призначення плодів, слаба сприйнятливість до збудників комплексу грибних хвороб.

Недоліки: неодночасність достигання плодів, здрібнення плодів без нормування, схильність дерев до переобтяження врожаєм.