Антонівка степова Гонгардта

    Осінній сорт яблуні.
    Дерево сильноросле, з широкоовальною негустою кроною. Міцні скелетні гілки відходять від стовбура майже під прямим кутом. Збудливість бруньок висока, пагоноутворювальна здатність нижча за середню. Плодоносить дуже щедро, переважно на кільчатках. Зимостійкість, посухостійкістьта стійкість проти парші висока, проти борошнистої роси — середня.
     Цвіте в середні строки, рясно й дружно. На середньорослій підщепі в пору плодоношення вступає на 3-4 рік від садіння в сад.Врожайність висока. Без нормування зав’язі  сорт схильний до періодичного плодоношення.
    Плоди середніх розмірів та великі, масою 130—210 г, неодномірні, округлі, пласко-округлі або округло-конічні,  переважно ребристі, жовті, інколи зі слабким тьмяно-рожевим рум'янцем на сонячному боці і темними опробковілими цяточками. Шкірочка середньої товщини, щільна, блискуча. М'якуш білий, щільний, дрібнозернистий, ніжний, соковитий, доброго солодко-кислого смаку.
    Знімальна й споживча стиглість настає на початку вересня. У звичайному сховищі плоди зберігаються близько одного, в холодильнику — двох місяців. При запізненні зі збиранням плоди втрачають консистенцію м'якуша та смак і осипаються. Транспортабельність середня. Використовуютьу свіжому вигляді, на квашення, виготовлення соку, сидру, пюре.