Бистриця

    Пізньосінній/ранньозимовий сорт яблуні, одержаний на Львівській дослідній станції садівництва від схрещування сортів Ренет ландсбергський та Апорт Олександр. Селекціонери: В.П.Копань, К.М.Копань.
    Дерево невелике з середньозагущеною широко-кулястою кроною. Кут відходження основних гілок від стовбура великий гострий. В умовах Лісостепу середньостійкий до парші, зимостійкий.
    Цвіте в середні строки, дружньо. В пору плодоношення дерева на середньорослій підщепі вступають на третій-четвертий рік після посадки в сад, плодоносять регулярно. Урожайність 10-12-річних насаджень становить 33-37т/га.
    Плоди від середньої до вище середньої величини, масою 130-160г, плоско-округлі, злегка ребристі. Основне забарвлення яскраво-жовте, покривне-темно-червоний розмитий рум’янець в штрихах.  М’якоть кремова, ніжна, середньої соковитості, ароматна, приємного кисло-солодкого смаку. Шкірочка середньої товщини, гладка, злегка масляниста.
    Знімальна стиглість плодів настає в середині вересня , споживча –з листопада. Зберігаються в холодильнику до січня. Транспортабельність добра.
    Достоїнства сорту: скороплідний, урожайний.
    Недоліки:дерева схильні до перевантаження врожаєм і дрібнення плодів, недостатньо стійкий до борошнистої роси.
    Ефективний в селекції як джерело скороплідності, високої врожайності.