Елізе

    Зимовий сорт, виведений у 1974 році в Голландії схрещуванням Септера і Кокс Оранж Пепіна.
    Дерево середньоросле з широкою розлогою, не загущеною кроною, утвореною гілками середньої міцності, що відходять від стовбура майже під прямим кутом.
    Зимостійкість середня, стійкість проти парші, борошнистої роси та бактеріального опіку висока. Сорт схильний до захворювання кори і деревини.
    Цвіте в середньопізні строки і дуже інтенсивно. Сорт частково самоплідний. Кращі запилювачі: Айдаред, Аскольда, Елстар, Ред Делішес, Пінова. У плодоношення вступає рано. Урожайність семи-восьмирічних дерев на середньорослій підщепі становить 23-42 кг.
    Плоди вище середніх розмірів (150-175г), округло-конічні зі слабкою ребристістю на верхівці, зеленувато жовті, з бурувато-темно-червоним розмитим рум’янцем на всій поверхні та великою кількістю світлих опробковілих сочевичок. Шкірочка середньої товщини, дуже щільна, гладенька, блискуча, суха. М’якоть кремова з зеленуватими прожилками, тверда, дрібнозерниста, соковита,  доброго кислувато-солодкого смаку (4,5-4,6 балів).
    Знімальна зрілість плодів настає на початку жовтня. В холодильнику зберігаються 7-8 місяців. При зберіганні можуть уражуватись гіркою ямчастістю та іншими плямистостями, особливо зняті з молодих дерев. Використовуються переважно свіжими.
    Достоїнства: скороплідність, висока врожайність, товарна та споживча якість плодів.
    Недоліки: середня зимостійкість, висока сприйнятливість до збудників грибних хвороб кори і деревини, схильність до надмірного зав’язування плодів.