Фіалка

     Зимовий сорт яблуні виведений в Інституті садівництва УААН (м.Київ) від схрещування сортів Рубінове Дуки та Кідд’с Оранж Ред.
     Дерево середньоросле, формує компактну ширококулясту крону. Кут відходження основних гілок від стовбура великий гострий. Пробуджуваність бруньок і пагоноутворювальна спроможність середні. Плодоносить на верхівках однорічних приростів, кільцівках. В умовах Лісостепу зимостійкий, стійкий до парші та борошнистої роси.
      Цвіте в середні строки, дружно. У пору плодоношення дерева на середньорослій підщепі вступають на третій-четвертий рік після посадки в сад. Урожайність висока та регулярна: семи-восьмирічні дерева на 54-118 формують по 28-30кг яблук.
       Плоди вище середніх за величиною, масою 170-200г, округло-конічні, з дуже слабою ребристістю, одномірні, жовтувато-зелені з густим розмитим фіолетово-червоним рум’янцем з численними опробковілими сочевичками в інтенсивному сизому нальоті. Шкірочка еластична, гладенька, суха. М’якуш кремовий, щільний, дрібнозернистий, соковитий, ароматний, гармонійного кисло-солодкого смаку (4,3-4,8 бала).
       Знімальна стиглість плодів настає в кінці вересня, споживча –в жовтні. Зберігаються в холодильнику до січня.  В процесі зберігання при недотриманні оптимальних умов часто пошкоджується підшкірною плямистістю.
        Достоїнства сорту: зимостійкий, скороплідний, високоврожайний.
        Високоефективний в селекції як джерело скороплідності, високої врожайності, яскравого забарвлення плодів.