Флоріна

     Імунний до парші пізньозимовий американсько-французький сорт. Одержаний за допомогою багаторазових насичуючих схрещувань з використанням сіянця Malus floribunda 821 і сортів Ром Бьюті, Голден Делішес, Старкінг, Джонатан.
     Дерево середньоросле, з широкоокруглою, досить загущеною кроною, створеною міцними скелетними гілками, що відходять від стовбура під кутом 45—80° з піднесеними кінцями. Збудливість бруньок середня. У молодому віці пагоноутворювальна здатність висока. Плодоносить переважно на кільчатках і верхівках однорічних приростів. Зимостійкість і стійкість проти борошнистої роси середня, сприйнятливий до європейського раку. Імунний до 1—5 рас парші.
    Цвіте в середні строки і довго. Життєздатність пилку дуже висока—78—82%. Зав'язування плодів від вільного запилення — 16—26, від кращих запилювачів (Пріам, Ліберті, Глостер, Рубінове Дуки) — 23—32%. У плодоношення вступає четвертого-п'ятого року після садіння на середньо- рослій підщепі і третього — на слабкорослій. П'ятирічні дерева дають по 5—8, 9—10- річні — по 55—63 кг плодів.
     Плоди середніх розмірів (110—160 г) та середньої одномірності, зрізаноциліндричної форми, з широкими, дуже згладженими ребрами, світло-жовті, з яскраво-червоним розмитим рум'янцем майже по всій поверхні, сизуватим нальотом і білими середнього розміру численними підшкірними цяточками. Шкірочка середньої товщини, щільна, еластична, суха. М'якуш світло-жовтий, соковитий, середньої щільності, ароматний, пріснувато-солодкий (4,1—4,4 бала).
    Знімальна стиглість настає наприкінці вересня — на початку жовтня, споживча—в січні. У сховищі плоди зберігаються до березня, в холодильнику — до червня. Транспортабельність висока. Використання: у свіжому вигляді.
    Примітки: в молодому віці потребує проріджуючого обрізування, нормування зав’язі.
    З середини 70-х років проходив первинне та виробниче випробування в насадженнях наукових установ по всій території України, а з кінця 80-х вирощується у промислових садах степової та лісостепової зон. Занесений до «Реєстру сортів придатних для поширення в Україні».