Глостер

     Зимовий сорт яблуні виведений 1951 року в Німеччині за схрещування сортів Глоккенапфель і Річард Делішес.
     Дерево сильно- та швидкоросле, з пірамідальною або високоовальною середньої загущеності кроною. Скелетні гілки відходять від стовбура під гострим кутом, кінці їх спрямовані догори. Плодоносить на кільчатках, плодових прутиках. Зимостійкість і стійкість проти борошнистої роси висока, проти парші — середня.
Цвіте в середньопізні строки і тривалий час.  Кращі запилювачі Айдаред, Гала, Джеймс Грів, Джонатан, Спартан. На середньорослій підщепі ММ106 у плодоношення вступає четвертого року. Плодоношення стабільне. На 10—12-й рік після садіння врожайність становить 35—75 кг з дерева. На карликовій підщепі врожайність 5 кг/дер. формується третього року.
      Плоди більші середніх розмірів (160—200 г), округло-конічної форми, ребристі, особливо на верхівці, світло-жовті, з рожевувато- червоним розмитим рум'янцем майже на всій поверхні. Шкірочка середньої товщини, міцна, еластична, гладенька, блискуча. М'якуш світло-кремовий, щільний, ніжний, соковитий, приємного кисло-солодкого смаку (4,4-4,5 бала).
      Знімальна стиглість настає наприкінці вересня, споживча — в січні. У сховищі плоди зберігаються до лютого, в холодильнику — до квітня. Транспортабельність висока. Використовують у свіжому вигляді.
      Примітки: ефективніше реалізує потенціал продуктивності на карликових підщепах.