Голд Богемія (син. Рубін Голд, Богемія Голд)

    Сорт яблук зимового терміну дозрівання чеської селекції, мутант  Богемії. Від вихідного сорту відрізняється основним жовтим забарвленням плодів.
    Дерево сильноросле, з широковальною, згодом округлою схильною до загущення кроною, котру утворюють міцні гілки, що відходять від стовбура під великим гострим кутом. Плодоносить переважно на однорічних приростах і молодих кільцівках, потребує щорічної омоложуючої обрізки. Стійкість проти морозів висока, уражуваність паршею слаба, борошнистою росою, бактеріальним опіком і гутаперчивістю середня.
    Цвіте в середньоранні строки. Кращі запилювачі: Голден Делішес, Мелроуз, Чемпіон, Аскольда, Пінова. У плодоношення на середньорослій підщепі вступає на четвертий-пятий, на карликовій-на третій рік після садіння.
   Плоди розмірів більших за середні (150-180г), високоодномірні, округлі, жовті. М’якоть жовтувато-кремова, середньої щільності, дрібнозерниста, хрустка, відмінного кисло-солодкого смаку. Шкірочка тонка, щільна, гладенька, слабо масляниста.
   Знімальна зрілість настає у третій декаді вересня. Транспортабельність висока. В холодильнику зберігаються 5-6 місяців. У період зберігання схильні до ураження гіркою гниллю та загаром шкірочки. Використовуються переважно свіжими.
   Достоїнства сорту: висока товарність та відмінні смакові якості плодів.
   Недоліки: сильнорослість дерева, помірна врожайність.
   Використовується в селекції як джерело таких ознак: форма, забарвлення та відмінний смак плодів і хрустка консистенція м’якушу.