Голден Делішес Рейндерс

    Сорт зимового строку достигання. Поширений у промислових та аматорських садах Криму, у степовій та лісостеповій зонах України.
    Дерево сильноросле, з широкоовальною або округлою середньозагущеною кроною. Скелетні гілки відходять від стовбура майже під прямим кутом. Збудливість бруньок середня, пагоноутворювальна здатність середня. Плодоносить на кільчатках, списиках, плодових прутиках, однорічних приростах. Сорт потребує щорічного регулюючого обрізування, нормування квіток та зав'язі.
    Зимостійкість нижча за середню, стійкість проти парші та борошнистої роси— середня.
    Цвіте в пізні строки, довго. Формує пилок середньої або високої життєздатності — 42—76%. Зав'язування плодів від вільного запилення — 9—27%. Кращі запилювачі: Айдаред, Ельстар, Глостер, Мелроуз.
    У плодоношення на середньорослій підщепі вступає третього-четвертого рокупісля садіння, на карликовій— другого-третього. В умовах Криму у восьми- десятирічних дерев на карликовій підщепі врожайність сягає 35—50 кг (28-63 т/га), на середньорослій — 45—60 кг (37-50 т/га).
    Плоди середнього та більшого за середній розміри (120—190 г), середньої одномірності, видовжено-округлоконічні, зеленувато- жовті, з великими опробкобілими світло-коричневими сочевичками, іноді з незначним оранжевим рум'янцем. Шкірочка середньої товщини, щільна, еластична, гладенька, суха. М'якуш жовтувато-кремовий, щільний, дрібнозернистий, соковитий, ароматний, відмінного кислувато-солодкого смаку (4,5-4,6 бала).
    Знімальна стиглість настає наприкінці вересня, споживча — в січні. У сховищі плоди зберігаються до березня, в холодильнику — до травня. Транспортабельність висока. Використання: переважно у свіжому вигляді, на виготовлення сухих порошків, соків.