Грінслівз

    Осінній сорт, одержаний у 1966 році на Іст-Моллінгській дослідній станції  (Велика Британія) доктором Елстоном від схрещування сортів Джеймс Грів та Голден Делішес.
    Дерево помірного росту з компактною округлою незагущенною кроною, утвореною неміцними гілками, що відходять від стовбура під великим гострим кутом. Збудливість бруньок висока, пагоноутворювальна здатність середня. Тип плодоношення мішаний. Зимостійкість і стійкість проти збудників грибних хвороб дуже висока.
    Квітує в середні терміни, рясно, тривало. Кращі запилювачі: Амулет, Імрус, Делічія, Чемпіон. Скороплідний, високоврожайний, плодоношення стабільне. Урожайність дерев на середньорослій підщепі у чотири-п’ятирічних насадженнях складає 6-10, у семирічних - 18-21 кг.
    Плоди середнього розміру (130-150г), надзвичайно одномірні, кулясті, зеленувато-жовті, з середньою кількістю великих та середніх за величиною сірих опробковілих сочевичок. М’якоть жовто-кремова, щільна, хрустка, дуже соковита, насиченого гармонійного кисло-солодкого смаку. Шкірочка середньої товщини, злегка шорстка, суха, інколи із сітчастим сірувато-бурим оржавленням.
    Знімальна та споживча стиглість плодів настають одночасно- в середині вересня. У холодильнику зберігаються до 2-х місяців. Транспортабельність середня. Призначення універсальне.
    Достоїнства сорту: помірна сила росту дерева, імунітет проти парші (ген Vf); висока польова стійкість  проти збудників комплексу грибних хвороб, скороплідність, високі смакові якості плодів.
    Недоліки:яблука швидко перестигають на дереві і масово обпадають, оржавлення їх шкірочки.
    Сорт близько 20 років перебуває у колекційному та первинному  випробуванні в усіх грунтово-кліматичних зонах України, широко використовується в селекції як донор гена Vfі джерело таких ознак: компактність крони, висока стійкість проти збудників комплексу грибних хвороб, відмінний смак і хрустка консистенція м’якушу плоду.