Канділь сінап

    Осінній старокримський сорт народної селекції. За припущенням, він походить від стародавнього кримського сорту Сари сінап.
    Дерево сильноросле з високою вузькопірамідальною кроною в молодому віці та широкопірамідальною у плодоносному. Основні гілки середньої товщини, прямі, відходять від стовбура під прямим кутом. Плодоносить переважно на кільцівках та списиках. Зимостійкість висока, стійкість проти парші та борошнистої роси середня.
    Квітує в пізні терміни, рясно та дружно протягом 6-8 днів. Добре переносить пізньовесняні заморозки. Кращі запилювачі: Сари сінап, Розмарин білий, Банан зимовий, Аврора кримська. Яблука зав’язуються добре, по 2-3 на одному плодовому утворенні. На дереві тримаються слабо. Плодоносити дерева на карликовій підщепі починають на четвертий, на середньорослій-на п’ятий рік після садіння в сад. Продуктивність нарощують дуже повільно. Сорту притаманна періодичність плодоношення, тому дерева потребують нормування зав’язі. В дослідних насадженнях Кримської ДСС середня врожайність на підщепі М9 склала 21, максимальна -33т/га.
    Плоди середньої та вище середньої величини, масою 125-160 г, видовженоциліндричної форми, з дещо конічною верхівкою, в період знімальної стиглості світло-зелені, пізніше- світло-жовті, з яскравим червоно- рожевим рум’янком на більшій частині поверхні, вкриті численними, світло-зеленими підшкірковими цяточками та білуватим нальотом. М’якоть біла, ніжна, соковита, кисло-солодка, приємного смаку. Шкірочка гладенька, глянцева, помірно жирна на дотик.
    Знімальна стиглість плодів настає у першій декаді вересня, споживча- в жовтні. Транспортабельність середня. В холодильнику при температурі +20 С зберігаються до кінця січня. В процесі тривалого зберігання плоди уражуються загаром та в’януть.
    Достоїнства сорту: привабливий вигляд плодів, пізнє квітування.
    Недоліки: сильнорослість дерев, пізній вступ і різка періодичність плодоношення, помірне нарощування врожаю, передчасне осипання плодів.