Лігол

Пізньозимовий польський сорт, одержаний  від схрещування сортів Лінда і Голден Делішес.  

 Дерево середньоросле, з широкоовальною середньозагущеною кроною, утвореною гілками, що відходять від стовбура під кутом 60-85 градусів. Зимостійкість  вища за середню, стійкість проти парші, борошнистої роси висока, до бактеріального опіку нижча за середню.

 Цвіте в середні строки, інтенсивно і досить дружно. Сорти запилювачі: Айдаред, Аскольда, Спартан, Чемпіон, Катерина.У плодоношення вступає рано. Плодоносить щедро. Молоді дерева перевантажуються плодами і потребують проріджування зав’язі та літнього обрізування.

 Плоди   вище середнього розміру та великі (170-220 г), одномірні, округло-конусоподібні з ребристою поверхнею і часто  боковим швом, зеленувато-жовті з інтенсивним рожевувато-темно-червоним розмитим рум’янцем майже на всій поверхні. М'якоть світло-кремова з зеленуватими прожилками, щільна, дрібнозерниста,  соковита, ароматна, кисло-солодкого смаку. Шкірочка  середньої товщини, щільна, гладенька, блискуча.

 Знімальна стиглість настає наприкінці вересня. В холодильнику плоди зберігаються  до 6 місяців. При зберіганні можливе ураження гіркою підшкірною плямистістю і загаром шкірочки. Транспортабельність висока. Використання універсальне.

 Достоїнства сорту: скороплідність, висока стійкість проти збудників основних грибних хвороб, товарність плодів.

 Недоліки: схильність до надмірного зав’язування плодів і періодичного плодоношення.