Мавка Ред

    Клон  Мавки, від вихідного сорту відрізняється більш інтенсивним забарвленням плодів. Селекціонери- С.В.Овчаренко, О.І.Овчаренко.

    Дерево середньоросле з округлою або широкоовальною, компактною, середньозагущеною кроною. Гілки відходять від стовбура під прямим кутом. Кора на штамбі гладка, коричнева. Сорт  в умовах Лісостепу високозимостійкий, високостійкий до  борошнистої роси та  парші.
    Цвіте в середньо-пізні строки.  Плодоносить переважно на однорічних приростах, плодових прутиках і кільчатках. На карликовій підщепі потребує нормування зав’язі. На дереві плоди тримаються добре. Для сорту характерне добре зав'язування плодів, що інколи призводить до перевантаження дерев урожаєм і дрібніння плодів. У пору плодоношення на карликовій підщепі вступає в розсаднику або в рік садіння в сад; на середньорослій підщепі з другого-третього року після посадки. Врожайність молодих насаджень регулярна і щедра.
    Плоди середнього та більшого за середній розмір, масою 150 -170г, досить одномірні, видовжено-конічні, еліпсовидні, без ребристості, з максимальною шириною ближче до плодоніжки, жовто-зелені з червоним рум’янцем майже на всій поверхні плоду і досить помітними світлими підшкірними цятками. М’якуш жовтий із зеленуватими прожилками, щільний, середньозернистий, ламкий, дуже соковитий, гармонійного кисло-солодкого смаку (4,3-4,6 бала). Шкірочка середньої товщини, щільна, гладенька, суха; восковий наліт і маслянистість на шкірці відсутні.
    У Лісостепу України знімальна стиглість настає наприкінці вересня, споживча – у грудні. У сховищі плоди зберігаються до березня, у холодильнику – до травня. Транспортабельність висока.
    Переваги: швидкоплідність, висока врожайність дерев, відмінні смакові якості, тривала лежкість і висока транспортабельність плодів.
    Недоліки:  потребує нормування зав'язі.