Мліївчанка осіння

      Осінній сорт, виведений селекціонерами В.Я.Чупринюком та С.В.Овчаренко в результаті схрещування у 1978 році  сортів Новорічне та Мліївська красуня.
      Дерево середньоросле, із компактною, піднесеною пірамідальною середньозагущеною кроною. Основні гілки в нижньому ярусі відходять від стовбура під гострим кутом або під кутом близьким до прямого, в наступних  ярусах-під гострим кутом. Сорт середньозимостійкий, середньостійкий до парші та борошнистої роси.
     У  пору плодоношення на  підщепі М7 вступає  на 3-й рік після посадки в сад, урожайність молодих дерев висока, без різко вираженої періодичності. Цвіте в середньо-пізні строки. Плодоносить переважно на простих та складних кільчатках. Для сорту характерне передзбиральне осипання плодів. Протягом 2004-2008рр. середня урожайність на підщепі М7 при схемі садіння 4 х 2м становила 22,5т/га, на сіянцях Антонівки звичайної – 14,6т/га.
    Плоди вище середнього розміру та великі, на молодих деревах середньою масою до 240г,  слабоприплюснуто-округлі, помірно ребристі, правильної форми, одномірні, світло-зелені, при дозріванні – зеленувато-жовті, з інтенсивним  розмитим малиново-червоним рум’янцем на більшій частині плоду, іноді з смугами більш інтенсивного кольору, із великою кількістю добре помітних біло-сірих цяточок, інколи із незначними оржавленими плямами. М’якуш білий, ніжний, запашний, соковитий, відмінного кисло-солодкого смаку (4,6 - 4,7 бала). Шкірочка  щільна, але не груба, гладенька, слабомасляниста, покрита густим сизим нальотом.  
     У Лісостепу України знімальна та споживча зрілість плодів наступає в кінці  вересня; в умовах холодильних сховищ зберігаються до січня, а в окремі роки і довше. Транспортабельність середня. Використання: переважно  у свіжому вигляді.
     Достоїнства: швидкоплідність, висока зимостійкість та урожайність, придатність до інтенсивних технологій, високі товарні та смакові якості плодів, компактна крона дерев.
     Недоліки:середня зимостійкість, передчасне опадання плодів.
     У 2008 році  сорт внесений до «Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні», районований у Лісостепу України.
  .