Моді

    Новий італійський зимовий сорт, виведений в результаті схрещування сортів Ліберті і Гала (1982 рік). Сорт отримав свою назву на честь знаменитого художника Амедео Модільяні, якого друзі називали Моді. Він відомий своїми жіночими портретами, що відрізняються яскравими і насиченими кольорами, в тому числі і темно-червоними.
     Дерево середньоросле з кроною конусоподібної форми досить широкого розміру. Скелетні гілки щороку приростають не більше ніж на 8 см. До найголовніших переваг сорту відносять щорічне регулярне плодоношення, без спаду врожайності навіть в самі несприятливі роки. Сорт характеризується високою морозостійкістю, стійкістю до парші, борошнистої роси, несприйнятливістю до попелиці,  високою врожайністю. Без належного догляду та обробок хімічними препаратами у яблуні виникає плодова гниль і іржа на листках.
    Цвіте в середньопізні строки. Квітки досить стійкі до пізніх весняних заморозків. Цвіте інтенсивно, плоди добре зав'язуються. У плодоношення вступає рано, на 3-4 рік.  Урожайність яблуні доходить до 50 кг з дорослого дерева.
    Плоди великі, масою180-230 г, подовженої форми, з товстою шкіркою, світло-зеленого кольору, з темно-червоним рум'янцем по всій поверхні. М'якуш жовтий, ніжний, хрусткий, дуже соковитий та солодкий, десертного смаку. Дегустаційна оцінка споживчих якостей оцінюється в  4,8 балів.
    Знімальна стиглість настає в кінці вересня-на початку жовтня. Після збирання врожаю яблука залишаються хрусткими і соковитими протягом тривалого часу. Яблука високотранспортабельні, в холодильнику зберігаються до травня, завдяки чому дуже цінуються в роздрібній торгівлі. Яблука цієї плодової культури містять велику кількість поживних речовин та вітамінів, використовуються в свіжому вигляді, придатні і для різних видів технічної переробки.
    Сорт рекомендований як для аматорського садівництва, так і для промислового вирощування.