Пінова

 Пізньозимовий  сорт німецької селекції, отриманий за схрещування сортів Клівія і Голден Делішес.

Дерево середньоросле з компактною широкопірамідальною чи яйцеподібною  середньозагущеною кроною, утвореною гілками середньої міцності. Морозостійкість і стійкість проти збудників основних грибкових хвороб висока, сприйнятливість до бактеріального опіку середня

Квітує в середньопізні строки, дуже інтенсивно і тривало. Кращі запилювачі: Аскольда, Гала, Глостер, Голден Делішес, Айдаред, Мелроуз, Чемпіон.  В плодоношення дерева вступають рано, на другий рік росту в саду. Схильний до надмірного зав’язування плодів і перевантаження врожаєм. На проріджування зав’язі та літню обрізку реагує збільшенням розмірів і поліпшенням забарвлення яблук.

Плоди середньої та вище середньої величини (150-170г), одномірні, округло-конусо-або яйцеподібні, з досить вузькою верхівкою, зеленувато-жовті, з оранжево-червоним штрихувато-розмитим рум’янцем, що вкриває 60-70% поверхні. М’якуш жовтувато-кремовий, дуже щільний,  ламкий, соковитий, відмінного  кислувато-солодкого смаку. Шкірочка  тонка, але щільна, гладенька, слабо блискуча, суха.

Знімальна зрілість плодів настає наприкінці вересня-на початку жовтня, достигання неодночасне. При недбалому збиранні на них можуть з’явитися ум’ятини від пальців, що знижує товарность. У холодильнику зберігаються близько 8 місяців, не зазнаючи фізіологічних захворювань. До закінчення зберігання не втрачають соковитості, консистенції м’якоті і в’януть менше, ніж яблука Голден Делішеса. Використання універсальне.

Достоїнства сорту: скороплідність, щорічна і щедра врожайність, лежкоздатність плодів, висока стійкість до збудників комплексу грибних хвороб.

Недоліки: схильність до надмірного зав’язування та здрібнення яблук без нормування.