Пламенне

       Ранньозимовий сорт, виведений в результаті схрещування у 1926 р. сортів Пепінка литовська і Бісмарк. Селекціонери - Л.М.Ро, П.Ю.Цехмістренко, М.М.Ніконенко, В.Я.Чупринюк, С.В. Овчаренко
      Дерево середньоросле, швидкоростуче, з округлою, в похилому віці плоско-округлою пониклою (плакучою), дещо загущеною кроною.   Нижні основні гілки відходять від стовбура майже під прямим, а деякі навіть під тупим кутами. Зимостійкістьна рівні Кальвілю сніжного: у Черкаській області несприятливі умови зими 1986/87 р. дерева перенесли без істотного підмерзання. У окремі вологі роки листя і плоди сильно вражаються паршею, тому для насаджень потрібно відводити добре провітрювані ділянки і своєчасно застосовувати профілактичні і захисні заходи проти цієї хвороби. Сорт стійкий до борошнистої роси, посухостійкий.
      У пору плодоношення вступає рано. Цвіте в ранньо-середні строки. Кращі запилювачі– Айдаред, Сапфір, Мавка. Основний тип плодоношення – кільчаточний. Дерева схильні до інтенсивного закладання плодових бруньок на приростах поточного року. В період повного плодоношення врожайність щедра, регулярна. Щорічна висока врожайність виснажує дерева, що призводить до періодичності плодоношення та дрібніння плодів. На дереві плоди тримаються добре.
     Плоди на молодих деревах середньої і вище середньої величини, масою 125—158 г, окремі досягають 185г, на дорослих — середнього і навіть менші за середній розмір, конічні, одномірні, зеленувато-жовті, з розмитим малиново-червоним рум'янцем на більшій частині плоду і слабо помітними середнього розміру сірими підшкірними цятками, із максимальною шириною біля плодоніжки. М'якоть жовтувато-біла, щільна, соковита, запашна, доброго кисло-солодкого смаку (4,3—4,7 бала). Шкірочка тонка, гладка, блискуча, із густим сизим нальотом.
     У Лісостепу України знімальна зрілість плодів настає в другій — третій декадах вересня, в холодильниках  зберігаються до лютого-березня. Транспортабельність висока.
     Достоїнства: ранній вступ в пору плодоношення, високі товарні та смакові якості плодів, висока врожайність, зимостійкість, стійкість до борошнистої роси.
     Недоліки: при перевантаженні врожаєм потребує нормування зав'язі, у дощові роки листя і плоди вражаються паршею.
     У 2008 році  сорт внесений до «Державного реєстру сортів, придатних для поширення в Україні» і районований в Степу і Лісостепу.