Райка

    Сорт зимового терміну дозрівання чеської селекції, створений за участю сортів Чемпіон та Катка.
    Дерево середньоросле, з піднесеною формою крони і гострими кутами відходження гілок, добре росте як на карликових, так і на середньорослих вегетативних підщепах.
    Сорт середньоморозостійкий, імунний до парші, високостійкий до борошнистої роси, схильний до періодичності плодоношення, потребує прорідження зав’язі з одночасним літнім обрізуванням, диплоїд, цвіте в середні строки. На підщепі 54-118 починає плодоносити із 3-4 року від посадки в сад.
    Плоди середні та великі, масою до 200г, кулясто-конічні, дещо асиметричні, з незначною ребристістю біля чашечки. Шкірка гладка, жовта, ізчервоним рум’янцемна сонячній стороні. М’якуш жовтуватий, середньозернистий, соковитий, духмяний, смачний.
    Знімальна стиглість плодів настає у третій декаді вересня-першій декаді жовтня. Затримка із збором врожаю веде до перезрівання яблук на дереві. Плоди цього сорту не схильні до передчасного осипання.В холодильнику плоди зберігаються 5-6 місяців, а в умовах з регульованим газовим середовищем -7-8. В процесі зберігання яблука часто пошкоджуються гіркою підшкірною плямистістю, тому обов’язковим для сорту є додаткове позакореневе підживлення комплексом мікро-та макроелементів.
    Сорт рекомендований  для вирощування на присадибних ділянках та у промислових насадженнях.