Сінап білий (син. Таувшан-баш, Заяча голова, Стамбульський сінап, Султанський сінап)

      Зимовий вітчизняний сорт яблуні народної селекції, походить із Криму.
      Дерево помірної або середньої сили росту, має компактну крону, гілки відходять від стовбура під гострим або майже прямим кутом. Віддає перевагу сонячним місцям, але може рости і в тіні. Любить легкий родючий вологий грунт.  Посухостійкий, може переносити тривалу повітряну посуху спекотного літа. Морозостійкість висока. Стійкість до борошнистої роси висока, до  парші- середня.
      Цвіте в пізні строки, щедро, при несприятливих погодних умовах квітування може затягнутись на 3 неділі. Добре переносить пізньовесняні заморозки. Плодосить на кільчатках, інколи на плодових прутиках. В плодоношення вступає рано, при перестиганні плоди не осипаються.На сильнорослій підщепі дає стабільні щорічні врожаї, на слаборослій - поводиться як класичний інтенсивний сорт. На карликовій підщепі може давати до 60 кг плодів з одного дерева, без ріжко вираженої періодичності.
      Плоди середнього розміру та великі, вагою 130-200г, дуже красиві, злегка ребристі біля чашечки, довгі, циліндричної або звужено-конічної форми, одномірні, вирівняні, покриті густим восковим нальотом, часто біля плодоніжки оржавлені.  Шкірочка тонка, жовтувато-біла, усіяна численними світлими сочевичками, гладенька, масляниста. М'якуш білий, середньої щільності, дрібнозернистий, ніжний, солодкий, соковитий, з винним присмаком.
      Знімальна стиглість плодів настає в середині вересня, в холодильнику плоди зберігаються до лютого-березня. Яблука використовуються у свіжому вигляді, ідеальні для мочіння, варення, мармеладів, повидла, соків та джемів.