Скіфське золото

       Ранньозимовий сорт. Одержаний в Інституті садівництва НААН шляхом схрещування сорту  Хонейголд та імунної шведської гібридної форми SR0523. Автори: В.П.Копань, К.М.Копань, Т.Є.Кондратенко.
      Дерево швидкоросле, з середньозагущеною плоско-кулястою кроною. Плодоносить на однорічних приростах, кільчатках. Негативно реагує на дефіцит калію в грунті.  Сорт імунний до парші, стійкий до борошнистої роси, зимостійкий.
      Цвіте в середні строки, інтенсивно, дружно. Кращі запилювачі: Амулет, Пріам, Перлина Києва, Чемпіон. На середньорослій підщепі вступає у плодоношення на 3-4 рік після садіння, врожайність 8-річних дерев на підщепі 54-118 – 41-64 кг/дер. (30-35 т/га).
      Плоди вище середньої величини, масою 150-175 г, одномірні, подовженоконічні, з ребристою верхівкою, зеленувато-жовті, з легким оранжевим розмитим рум’янцем на сонячному боці. М’якоть кремова, дрібнозерниста, середньої щільності, соковита,ароматна, доброго кисло-солодкого смаку.  Шкірочка середньої товщини, еластична, міцна, суха.
      Знімальна стиглість настає у другій декаді вересня, споживча – у жовтні. В холодильній камері зі звичайною атмосферою плоди зберігаються до середини січня. Призначення універсальне.
       До Державного реєстру сортів рослин внесений у 2006 році.
       Рекомендований для вирощування в зонах Степу та Лісостепу.Високоефективний у селекції, як донор олігогенної стійкості до парші.