Слава переможцям

       Осінній сорт, створений селекціонерами Л.М. Ро, П.Ю.Цехмістренко, М.М.Ніконенко в результаті схрещування у 1928 році сортів Папіровка і Мекінтош.
       Дерево сильноросле, з широкопірамідальною або широкоокруглою кроною. Доволі міцні скелетні гілки нижнього ярусу  відходять від стовбура під кутом 60-800, верхні-під кутом 40-500. Зимостійкість дерев висока. Загальний ступінь підмерзання  в сувору зиму 1986/87р. при зниженні температури до -38,60 склав  2 бала. До грунтової засухи недостатньо стійкі. Стійкість до парші середня, до борошнистої роси-висока.
       Цвіте в середні строки, в залежності від погодних умов тривалість цвітіння складає 6-10 днів. Кращі запилювачі- Делічія, Пріам, Кідд’с Оранж Ред, Мекінтош, Пепін шафранний, Антонівка звичайна, Ренет ландсбергський, Джеймс Грів. В пору плодоношення дерева на карликовій підщепі  М9 вступають на 3-й рік після посадки в сад, на сильнорослій-на 4-5. Плодоносить переважно на простих і складних кільчатках. Плодоношення щедре і стабільне. У молодому віці швидко нарощує врожайність. На Черкащині, в середньому за 1984-1987 рр., з 9-12-річних дерев, щеплених на  ММ106, отримано урожай 32,0 т/га.
      Плоди середні та більші за середній  розмір, масою  125-180г, середньої одномірності, округло-конічної форми або широкоовальні, з широкими ребрами, часто асиметричні, жовтувато-зелені, з темно-червоним рум'янцем на більшій частині поверхні плоду і бордовими смугами. М'якуш жовтувато-білий з рожевим відтінком під шкіркою, ніжний, середньозернистий, соковитий, з приємним ароматом, доброго кисло-солодкого смаку (4,3-4,8 бала). Шкірочкатонка, масляниста, з легким сизим нальотом
      У Лісостепу України знімальна зрілість плодів настає в третій декаді серпня, на Поліссі - в першій –другій декадах вересня, в холодильниках  зберігаються до грудня-січня. Транспортабельність задовільна. Плоди  у споживають у свіжому вигляді,  використовують для мочіння, виготовлення марочних соків,  сухофруктів.
      Достоїнства:висока урожайність і зимостійкість дерев, високі товарність і смакові якості плодів.
      Недоліки: в посушливі роки спостерігається значне осипання плодів.
      У 1954 році сорт занесений до «Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні», районований в усіх грунтово-кліматичних зонах України. Нагороджений золотою медаллю на  Міжнародній  виставці в Ерфурті, неодноразово нагороджувався почесними дипломами.