Внучка

     Зимовий сорт, виведений в Інституті помології ім.Л.П.Симиренка  селекціонерами В.Я.Чупринюк, С.В.Овчаренко в результаті схрещування гібридної форми 51-60 (19163 х Ренет Симиренка)  та сорту Лорд Ламбурн.
      Дерево помірної сили росту, з округлою розлогою середньозагущеною кроною. Гілки розміщені компактно, відходять від стовбура під кутом близьким до прямого.
      Сорт зимостійкий, високостійкий до парші та борошнистої роси.
      У пору плодоношення вступає рано, швидко нарощуючи товарну врожайність. Цвіте в середні строки, рясно.  Плодоносить переважно на кільчатках і плодових прутиках. На підщепі М7 при схемі садіння 4 х 2м урожайність на 4 рік становила 36,6т/га. В інтенсивних насадженнях (підщепа М9, схема садіння 3,75 х 1м) при зрошенні, дерева на 3 рік дали урожай 12,6т/га, на 5-й – 55,2т/га. Сумарна урожайність за 7 років плодоношення – 236,2т/га, середня багаторічна – 33,7т/га.
      Плоди великі, середньою масою 250г, кулясто-плескаті, з максимальною шириною посередині, слаборебристі, жовті, з темно-червоним, розмитим рум’янцем на більшій частині плоду, іноді з смугами більш інтенсивного кольору. М’якуш зеленувато-білий, щільний, дрібнозернистий, соковитий, доброго гармонійного кисло-солодкого смаку.
      Знімальна зрілість плодів настає в ІІ-ІІІ декадах вересня, споживча – в ІІІ декаді грудня. В холодильнику плоди зберігаються 6-7 місяців.          Транспортабельність яблук задовільна. Основне призначення- для споживання у свіжому вигляді, а також для виготовлення соків, джемів, варення і т.д.
      Переваги: швидкоплідність, посухостійкість,висока і регулярна врожайність дерев, висока зимостійкість та стійкість до парші і борошнистої роси.     
      Недоліки: недостатня лежкість плодів.
      У 2007 році занесений до «Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні»,  районований у Лісостепу.
      Перспективний для вирощування в інтенсивних насадженнях як швидкоплідний, високопродуктивний сорт столово-десертного призначення.