Улюблена Клаппа

Літній сорт, отриманий Т. Клапом в 1860 р у США з насіння сорту Лісова красуня.

Дерево від середньо- до сильнорослого, швидкоростуче, з широкопірамідальною рідкуватою кроною зі злегка звислими гілками. Основні гілки товсті, помірно галузяться, відходять від стовбура під кутом 45 °.Зимостійкість добра. До грунту сорт особливо невибагливий, але на легких ґрунтах починає плодоносити раніше, ніж на важких глинистих. Погано росте на вологих ґрунтах, слабо дренованих. У посушливих умовах плоди бувають дрібними і сильно пошкоджуються мідяницею.Стійкість до парші середня.

Квітує в середньо-пізні терміни, рясно та дружно протягом 6-8 днів. Сорт самобезплідний. Кращі запилювачі: Бере Жиффар, Вільямс, Лісова красуня, Олів'є де Серра, Іллінка, Скороспілка із Треву, Добра Луїза, Лісова красуня, Олександрівка, Бере Боск, Бере Гарді, Бере Лігеля, Бере Арданпон, Деканка зимова. У пору плодоношення на сіянцях груші лісової вступає на 7-й, на айві — на 4—5-й рік після садіння. Нарощується врожай поступово, плодоношення регулярне.

Плоди середньої або вище середньої величини, 130—180 г, на молодих деревах та айві — 240—330 г, грушоподібні, досить нарядні. Шкірочка щільна, лимонно-жовта, блискуча, з розмитим, світло-червоним рум'янцем на сонячному боці. М'якуш білий, соковитий, ніжний, танучий, солодкий, з легкою кислинкою, високих смакових якостей (4,6—4,8 бала).

Знімальна стиглість плодів настає наприкінці липня-в серпні. Як ранній, так і пізній збір плодів негативно впливають на їх якість. Транспортабельність середня.

Переваги: добра зимостійкість дерев, привабливі та смачні плоди.

Недоліки: короткий період зберігання плодів, схильність їх до осипання, сильнорослість та пізній вступ у плодоношення дерев.

Саджанці груші, сорт «Улюблена Клаппа» Саджанці груші, сорт «Улюблена Клаппа» Саджанці груші, сорт «Улюблена Клаппа»