Кальвіль сніговий (син.Белоснежное, Белоснежный кальвиль)
Зимовий сорт яблуні невідомого походження. З 1928 року введений до районування в усіх зонах України і до кінця 90- х років займав близько 13% площі у промислових насадженнях зимових сортів.
Дерево сильноросле з широко-округлою пониклою, доволі густою кроною. Збудливість бруньок низька, пагоноутворювальна здатність висока. Плодоносить на кільчатках і плодових прутиках.
Зимостійкість середня. Стійкість проти парші вища за середню, проти борошнистої роси — висока. Цвіте в середні строки і недовго. Кращі запилювачі: Айдаред, Антонівка звичайна, Джонатан, Зоря Поділля, Мекінтош, Уманське зимове, Рубінове Дуки. У плодоношення на середньорослій підщепі вступає з четвертого року після садіння.
Плоди середнього розміру (110—140 г), досить одномірні, округло-конічні, злегка ребристібіля верхівки, світло-зелені, або зеленувато-жовті, з білими дрібними малопомітними підшкірними цяточками. Шкірочка тонка, щільна, еластична, суха, гладенька, блискуча. М'якуш білий, щільний, ніжний, дрібнозернистий, доброго кисло-солодкого смаку (4,3—4,4 бала).
Знімальна стиглість настає в середині вересня, споживча — в листопаді. При запізненні із збором можливе осипання врожаю.У сховищі плоди зберігаються до січня, в холодильнику — до березня. При зберіганні можливе побуріння шкірочки. Транспортабельність висока.
Використовують у свіжому вигляді, для мочіння, на виготовлення соків.
Примітки: бажане вчасне збирання, щоб запобігти осипанню плодів.
