Папіровка

Прибалтійський сорт народної селекції. Поширений на Поліссі та в Лісостепу. Основний сорт ранньолітнього строку дозрівання як у промислових насадженнях, так і в аматорських садах.

Дерево середньоросле. В молодому віці росте інтенсивно й утворює овальну крону. У плодоносних дерев крона широкоовальна або округла, не густа. Скелетні гілки середньої міцності відходять від стовбура під кутом 40—60°. Збудливість бруньок середня, пагоноутворювальна здатність середня. Плодоносить переважно на кільчатках.

Зимостійкість та морозостійкість високі. Стійкість проти парші та борошнистої роси середня. Цвіте в середні строки. Життєздатність пилку середня (22—55%). Сорт самобезплідний. Кращі запилювачі: Квінті, Антонівка звичайна, Жорж Кав, Джеймс Грів, Уелсі.

Скороплідний. У плодоношення вступає з третього- четвертого року після садіння. 3 віком інтенсивно нарощує врожайність і плодоносить рясно; 10—12-річні дерева формують по 50—75 кг плодів. З роками перевантажується урожаєм, плодоношення стає періодичним.

Плоди середніх розмірів (110—140 г) і середньої одномірності, сплющено-округло-конічні, зеленувато-жовті, з густим восковим нальотом і численними великими підшкірними цяточками. Шкірочка тонка, гладенька, суха. М'якуш білий, ніжний, дрібнозернистий, соковитий, доброго кисло-солодкого смаку (4,2—4,3 бала). При перестиганні плодів стає сухуватим, розсипчастим, буруватого відтінку, посереднього смаку.

Знімальна та споживча зрілість настають у другій-третій декадах липня. Плоди дозрівають неодночасно. Зберігаються 2—3 тижні. Транспортабельність невисока.

Яблука використовують у свіжому вигляді, на виробництво сухих порошків, компотів. Сорт позитивно реагує на інтенсивний захист від парші, систематичне обрізування з укорочуванням і проріджуванням гілок, омолоджування плодух. Збирати плоди бажано в кілька прийомів.

Саджанці яблуні, сорт «Папіровка» Саджанці яблуні, сорт «Папіровка» Саджанці яблуні, сорт «Папіровка»