Ренет Симиренка (син. Ренет П.Ф. Симиренка, Ренет зелений Симиренка, Ренет зелений безподобний мліївський, Симеринка)
Пізньозимовий сорт невідомого походження. Виявлений, розмножений і поширений в 60—80-і рр. ІХХ сторіччя Платоном Федоровичем Симиренко.
Дерево середньоросле, в південних районах України при високій агротехніці і зрошуванні сильноросле, з розлогою широкоокруглою або широкопірамідальною, із звисаючими гілками доволі густою кроною.
Пробуджуваність бруньок вища за середню. Пагоноутворююча здатність висока, що забезпечує швидке відновлення крони після підмерзання. Нижні скелетні гілки відходять від стовбура під кутом 65—70 °С. Кора на штамбі сіра, з коричневим відтінком. Сорт посухостійкий, до грунту не вимогливий, але на перезволожених грунтах, особливо в знижених місцях, часто ушкоджується морозами. При виборі ділянки під сорт перевагу слід віддавати підвищеним і рівним місцям. Сорт в сильному ступені вражається паршею і борошнистою росою, що без належного хімічного захисту знижує врожайність і товарність плодів.
Цвіте в середньопізні строки. Сорт самобезплідний. Кращі запилювачі—Айдаред, Голден Делішес, Антонівка звичайна, Кальвіль сніговий, Папіровка, Пепінка литовська, Ренет ландсберзький, Бойкен, Пармен зимовий золотий, Корей, Кубань спур. В пору плодоношення на сіянцях Антонівки звичайної вступає на 5—6-й рік після садіння в сад і швидко нарощує урожайність. Плодоносить переважно на простих і складних кільчатках, списиках, плодових прутиках. На дереві плоди тримаються добре. Середня врожайність дерев на підщепі 54-118— 29,0 т/га, максимальна —74,6 т/га.
Плоди середньої і вищесередньої величини, масою 150—200г, кулясто-конічні або плоско-округлі, часто неодномірні, зелені або зеленувато-жовті, інколи з помірним рум'янцем на незначній поверхні плоду на сонячному боці, з добре помітними великими, світлими підшкірними сочевичками. М'якуш ніжний, білий, із зеленуватим відтінком, щільний, дуже соковитий, запашний, кисло-солодкий, відмінного гармонійного смаку (4,7—4,8 бала). Шкірочка плодів гладка, блискуча, трохи масляниста, із незначним сизуватим нальотом.
У Лісостепу України знімальна зрілість плодів настає в кінці вересня — на початку жовтня, споживча — в грудні. Плоди в холодильному сховищі зберігаються до травня—червня, використовуються переважно у свіжому вигляді та для різних видів технічної переробки. Транспортабельність висока.
Достоїнства: швидкоплідність, посухостійкість,висока врожайність дерев, відмінні смакові якості, тривала лежкість і висока транспортабельність плодів.
Недоліки: низька зимостійкість і стійкість до грибкових хвороб, періодичність плодоношення, загущеність крони.
У 1928 році сорт внесений до «Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні», районований в усіх грунтово-кліматичних зонах України. Плоди Ренета Симиренка неодноразово нагороджувалися дипломами і медалями на міжнародних та вітчизняних виставках. Широко використовується в селекційній роботі, стійко передає своєму потомству швидкоплідність, тривалу лежкоздатність. За його участі створено сорти Альпініст, Внучка, Даринка, Дивовижне, Кальвіль донецький, Кутузовец, Оранжеве, Ренет кубанський, Ренет мліївський, Спадкоємець, Сапфір, Симиренківець та інші.





