Слава переможцям

Осінній сорт, створений селекціонерами Л.М. Ро, П.Ю.Цехмістренко, М.М.Ніконенко в результаті схрещування у 1928 році сортів Папіровка і Мекінтош.

Дерево сильноросле, з широкопірамідальною або широкоокруглою кроною. Доволі міцні скелетні гілки нижнього ярусу відходять від стовбура під кутом 60-800, верхні-під кутом 40-500. Зимостійкість дерев висока. Загальний ступінь підмерзання в сувору зиму 1986/87р. при зниженні температури до -38,60 склав 2 бала. До грунтової засухи недостатньо стійкі. Стійкість до парші середня, до борошнистої роси-висока.

Цвіте в середні строки, в залежності від погодних умов тривалість цвітіння складає 6-10 днів. Кращі запилювачі- Делічія, Пріам, Кідд’с Оранж Ред, Мекінтош, Пепін шафранний, Антонівка звичайна, Ренет ландсбергський, Джеймс Грів. В пору плодоношення дерева на карликовій підщепі М9 вступають на 3-й рік після посадки в сад, на сильнорослій-на 4-5. Плодоносить переважно на простих і складних кільчатках. Плодоношення щедре і стабільне. У молодому віці швидко нарощує врожайність. На Черкащині, в середньому за 1984-1987 рр., з 9-12-річних дерев, щеплених на ММ106, отримано урожай 32,0 т/га.

Плоди середні та більші за середній розмір, масою 125-180г, середньої одномірності, округло-конічної форми або широкоовальні, з широкими ребрами, часто асиметричні, жовтувато-зелені, з темно-червоним рум'янцем на більшій частині поверхні плоду і бордовими смугами. М'якуш жовтувато-білий з рожевим відтінком під шкіркою, ніжний, середньозернистий, соковитий, з приємним ароматом, доброго кисло-солодкого смаку (4,3-4,8 бала). Шкірочкатонка, масляниста, з легким сизим нальотом.

У Лісостепу України знімальна зрілість плодів настає в третій декаді серпня, на Поліссі — в першій –другій декадах вересня, в холодильниках зберігаються до грудня-січня. Транспортабельність задовільна. Плоди у споживають у свіжому вигляді, використовують для мочіння, виготовлення марочних соків, сухофруктів.

Достоїнства: висока урожайність і зимостійкість дерев, високі товарність і смакові якості плодів.

Недоліки: в посушливі роки спостерігається значне осипання плодів.

У 1954 році сорт занесений до «Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні», районований в усіх грунтово-кліматичних зонах України. Нагороджений золотою медаллю на Міжнародній виставці в Ерфурті, неодноразово нагороджувався почесними дипломами.

Саджанці яблуні, сорт «Слава переможцям» Саджанці яблуні, сорт «Слава переможцям» Саджанці яблуні, сорт «Слава переможцям»